VIDEO | Messi, înger şi demon! Argentinianul a marcat un gol de poveste, iar apoi a ratat un penalty. Nu se mai întâmplase din 2015

Messi a încercat din răsputeri să o ajute pe Barcelona şi a fost aproape de a declanşa o nouă minune. Argentinianul a înscris un gol fabulos, dar a ratat un penalty la câteva minute după.

Messi şi Barcelona sperau la o nouă ”remontada”, iar argentinianul a fost la un pas de a oferi o speranţă în tuturor colegilor şi fanilor echipei. Vedeta ”blaugrana” a egalat pentru Barcelona cu un gol magnific, dar apoi a ratat un penalty, în sfârşitul primei reprize, care ar fi lăsat-o pe Barcelona la două goluri de prelungiri.

Messi a prins un şut de poveste de la distanţă, iar Keylor Navas nu a putut să se opună.

Costaricanul a reuşit să îşi ia revanşa însă, apărând încercarea lui Messi din penalty. Căpitanul Barcelonei avea procentaj 100% de la 11 metri din 2015 încoace, adică reuşise opt goluri consecutive din penalty.

Barcelona nu a putu să replice forma de acum 3 ani şi a pierdut dubla la general, 2-5.

Afla mai multe despre: fc barcelonalionel messiliga campionilor