VIDEO | Metaloglobus a produs surpriza în Liga 2. Victorie la limită pentru echipa lui Măldăruşanu în faţa liderului Turrisgalerie foto

Liderul Turris Turnu Măgurele a pierdut meciul din etapa a 11-a a Ligii a II-a, scor 0-1, în deplasarea de la Metaloglobus.

Claudiu Herea a marcat unicul gol al partidei, în minutul 65. Aceasta a fost a doua înfrângere din actualul sezon al ligii secunde pentru Turris Turnu Măgurele, care, în ciuda eşecului, a rămas lider în clasament, cu 25 de puncte.

Tot sâmbătă, Viitorul Pandurii Târgu Jiu a învins cu 2-1 Farul Constanţa, iar CS Mioveni s-a impus cu 5-0 în meciul din deplasare cu Ripensia Timişoara, după ce a condus la pauză cu 4-0.

Partidele Sportul Snagov – Universitatea Cluj, Csikszereda Miercurea Ciuc – Pandurii Lignitul Târgu Joi şi Petrolul Ploieşti – Daco-Getica Bucureşti se vor disputa duminică.

Afla mai multe despre: fotbal