VIDEO | Mihăilă, eroul Parmei! Atacantul a marcat în minutul 8 al prelungirilor! Dennis Man a fost şi el titular în partida cu Benevento

Atacantul Dennis Man a fost titular în partida Parma-Benevento, scor 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Valentin Mihăilă în minutul 90+8.

Parma a învins pe teren propriu Benevento, scor 1-0, în etapa a doua din Serie B. Singurul gol al meciului a fost marcat de Valentin Mihăilă în minutul şapte al prelungirilor.

Dennis Man a fost titular în acest meci şi a jucat până în minutul 60, în timp ce Valentin Mihăilă a intrat în minutul 77. Internaţionalul român a adus victoria echipei sale în prelungiri, apoi a încasat un cartonaş galben.

Parma a început sezonul cu o remiză, 2-2, la Frosinone, fiind egalată pe final de echipa gazdă. Benevento a început cu o victorie, 4-3 în faţa formaţiei Alessandria. Parmegianii au acum patru puncte din două runde.

Ambele formaţii sunt cotate cu şanse reale la promovarea în Serie A, la finalul stagiunii trecute.

Afla mai multe despre: dennis manmihăilăparma