VIDEO | Mioveni s-a impus cu 1-0 în faţa Rapidului şi va juca barajul pentru promovarea în primă ligă cu Hermannstadt

Liga 2

CS Mioveni a trecut cu 1-0 de Rapid, iar acum va lupta pentru un loc în Liga I cu Hermannstadt.

Meciul de la Mioveni a început cu un moment emoţionant. După ce a anunţat că acesta a fost ultimul sezon ca jucător, Ionuţ Voicu a primit un tricou chiar din partea antrenorului de la Rapid, Mihai Iosif. Pe faţă era inscripţionat textul ”137 de file de poveste”, dar şi mesajul ”Mulţumim, căpitane!”

Pe teren, Mioveni a făcut tot posibilul să câştige şi a şi reuşit până la urmă. Pe finalul primei reprize, Blănaru a ratat un penalty. Gazdele au mai ratat o ocazie imensă chiar înainte de pauză.

Rapidiştii au trecut pe lângă gol în partea secundă, când au ratat de două ori la aceeaşi fază.

Blănaru şi-a luat revanşa după ratarea penalty-ului şi a adus victoria echipei sale. Mioveni nu mai poate pierde locul 3 şi va juca barajul de promovare în prima ligă cu Hermannstadt.