VIDEO | Mircea Lucescu, un car de nervi după Dinamo Kiev - Brugge 1-1. S-a îndreptat spre propriul jucător. Ce a urmat

UEFA Europa League

16-imile Europa League au debutat cu meciul Dinamo Kiev- Club Brugge 1-1. Formaţia lui Mircea Lucescu a condus din minutul 62, dar 5 minute mai târziu a fost egalată şi a fost stabilit scorul final.

LIVE VIDEO | 16-imile Europa League, pe Telekom Sport. Dinamo Kiev - Brugge 1-1. Românii joacă azi: programul

La sfărşitul partidei, Mircea Lucescu nu şi-a ascuns dezamăgirea faţă de rezultat şi prestaţia portarului său. Bushchan a fost de vină la golul încasat de ucraineni, după ce a ieşit hazardat la un corner şi lăsat poarta aproape goală. Lucescu a fost surprins cum îl certa pe jucătorul său, după ce greşeala acestuia a îngreunat considerabil returul din Belgia.

A doua partidă între cele două va avea loc pe 25.02, iar tehnicianul român va spera ca jucătorii săi să nu comită aceleaşi erori ca în această seară.

Afla mai multe despre: europa leaguemircea lucescu