VIDEO | Mirel Rădoi, reacţie savuroasă după ce FCSB a fost egalată de Chindia în prelungiri. Gestul făcut de selecţioner

Selecţionerul echipei naţionale, Mirel Rădoi, a avut o reacţie savuroasă, după ce FCSB a fost egalată de Chindia, în prelungirile meciului din ultima etapă a sezonului regulat.

Croatul Filip Dangubic a trimis cu capul în poartă de lângă Miron şi a adus liniştea pe Arena Naţională. Nu şi în tribuna oficială, acolo unde selecţionerul s-a amuzat copios. Selecţionerul a fost surprins râzând cu poftă, imediat după golul egalizator, marcat în minutul 90+1.

FCSB - Chindia 1-1

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, sâmbătă, pe Arena Naţională, în compania echipei Chindia Târgovişte, în etapa a XXVI-a, ultima a sezonului regulat al Ligii I.

Pentru FCSB a marcat Miron, în minutul 14, jucătorul fiind la debutul pentru echipa lui Bogdan Vintilă. Golul egalizator al Chindiei a fost înscris de Dangubic, în minutul 91.

FCSB intră în play-off cu 22 de puncte, iar Chindia va începe play-out-ul cu 13 puncte.