VIDEO | Moment controversat în finalul primei reprize. Bayern a cerut penalty după duelul Coman - Kehrer

Paris Saint Germain şi Bayern Munchen au terminat la egalitate prima repriză a meciului de la Lisabona. Pe finalul primei părţi, Bayern a cerut lovitură de la 11 metri.

Finala Ligii Campionilor din acest an se joacă fără spectatori, dar nu a fost lipsită de momente tensionate şi faze spectacol.

În finalul primei reprize, formaţia bavareză a cerut lovitură de la 11 metri, după un duel direct între Kehrer (PSG) şi Coman (Bayern).

Centralul italian, Daniele Orsato a lăsat însă jocul să meargă. PSG - Bayern Munchen a fost 0-0 după primele 45 de minute. Ambele formatii şi-au creat ocazii importante de gol.

Vezi aici cele mai importante momente ale meciului.

Afla mai multe despre: bayern munchenalphonso davies