VIDEO | Moment emoţionant cu Walter Zenga. Fostul antrenor al lui Dinamo şi Steaua a plâns după ce a încurcat-o pe Inter!

Walter Zenga, fost antrenor în România la Steaua, Dinamo şi FC Naţional, a obţinut un rezultat important la Milano. Italianul a ajuns anul trecut la Crotone, în Serie A, iar aseară a scos un egal în deplasare cu Inter, scor 1-1.

După meci, fanii lui Inter l-au aplaudat în picioare pe Walter Zenga, fostul portar de legendă al Interului, şi au avut şi un mesaj pentru tehnicianul lui Crotone: „E doar un Walter Zenga“. Tehnicianul a fost vizibil emoţionat de reacţia fanilor milanezi, i-a aplaudat, iar în drumul spre cabine nu şi-a putut stăpâni emoţiile.

Golul lui Inter a fost marcat de Martins, în minutul 23. Pentru Crotone a înscris Barberis, în minutul 60. Adrian Stoian a intrat pe teren la oaspeţi  în minutul 77.

Afla mai multe despre: walter zengaintercrotone