VIDEO Moment fabulos la Napoli - Feyenoord I N-au ştiut cui să-i dedice golul marcat de Insigne

Chiricheş a urmărit de pe bancă prima victorie a lui Napoli în acest sezon de Champions League.

Insigne a deschis scorul în minutul 7. După pauză a lovit şi Mertens. Belgianul a speculat eroarea din defensiva oaspeţilor. În minutul 68, olandezii au ratat un penalty. 120 de secunde mai târziu s-a făcut 3-0. Callejon a punctat din pasa lui Mertens. Amrabat a marcat golul de onoare în prelungiri şi Napoli - Feyenoord s-a încheiat 3-1.

Momentul serii a fost oferit de Insigne! Imediat după ce-a marcat a mers spre bancă pentru a-i dedica reuşita colegului său, Milik. Jucătorul de 23 de ani va lipsi cel puţin 5 luni de pe gazon după ce a fost diagnosticat cu ruptură de ligament încrucişat anterior! Însă, italienii au încurcat tricourile, iar Insigne a avut nevoie de trei încercări pentru a arăta camerelor TV tricoul lui Milik.

Afla mai multe despre: napolifeyenoordchampions leagueliga campionilorvideoinsignegenialfaza fabuloasa