VIDEO | Moment genial la meciul românilor Hanca şi Râpă! Arbitrul a chemat un jucător de la "vestiare" după ce a consultat VAR, doar pentru a-l elimina din nou :) Ce s-a întâmplat

Francezul William Remy a avut parte de surpriza vieţii lui la meciul pe care echipa sa, Legia, l-a jucat împotriva celor de la MKS Cracovia.

Fotbalistul a fost eliminat după ce a primit al doilea galben, însă arbitrul a consultat VARul şi l-a chemat de la vestiare pe fundaşul de 27 de ani.

Când se aştepta ca decizia să fie anulată, iar el să fie reprimit în joc, acesta a văzut pentru a doua oară cartonaşul roşu, centralul făcându-i semn că hotărârea luată puţin mai devreme a fost anulată şi în loc de al doilea "galben" a decis să-i arate direct cartonaşul roşu.

Faza s-a petrecut în minutul 74, atunci când echipa românilor Hanca şi Râpă, ambii integralişti, conducea deja cu 2-0. Spaniolul Javi Hernandez a reuşit dubla în 4 minute pe final de primă repriză. Ibericul a jucat în urmă cu trei ani pentru Poli Timişoara, în Liga I. Rezultatul s-a menţinut şi la final iar Cracovia a reuşit a doua victorie la rând, succes care a ajutat-o să urce pe loc de play-off după 22 etape jucate în campionat. Lechia rămâne pe poziţia secundă, la 4 puncte în spatele liderului Lechia Gdansk.

Afla mai multe despre: poloniahancarâpămks cracovialegia