VIDEO | Moment incredibil în La Liga! De ce medicul echipei lui Villarreal a încercat să-l pună cu forţa la pământ pe Jaume Costa

Etapa a 31-a din La Liga s-a încheiat aseară cu un meci tare. Bilbao s-a impus cu 3-1 la Villarreal.

La primul sezon ca senior al lui Athletic Bilbao, Inigo Cordoba a înscris primul său gol pentru basci. A făcut-o pe un teren pe care se marchează foarte greu, cel al lui Villarreal. Meciul începuse de doar patru minute. Imediat după pauză, Asenjo a avut o dublă intervenţie salvatoare la loviturile de cap expediate de Raul Garcia şi de Oscar de Marcos. Golul a venit după mai puţin de două minute. Iniaki Williams a dublat avantajul pentru Athletic Bilbao.

Raul Garcia a avut şi şansa de 3-0, dar Asenjo s-a opus din nou. Imediat, la poarta cealaltă Bacca a marcat golul de onoare al submarinului galben. Finalul a fost încins. Accidentat, Jaume Costa a fost silit de medicul echipei sale să nu mai intre pe teren, chiar dacă toate schimbările fuseseră făcute. Muniain a stabilit scorul final cu o nouă reuşită din careu, iar Villarreal a terminat meciul în nouă, după ce Alvaro Gonzalez a fost eliminat.

Afla mai multe despre: jaume costavillarrealbilbaola liga