VIDEO | Moment inedit cu Roberto Mancini! Selecţionerul Italiei a dat ceasul înapoi cu o preluare ca pe vremuri

EURO 2020

La meciul dintre Italia şi Ţara Galilor, selecţionerul Roberto Mancini a întors privirile cu o preluare magnifică.

Italia o conducea pe Ţara Galilor cu 1-0 la pauza meciului dintre cele două, dar unul dintre cele mai inedite momente ale primei reprize a fost oferit de selecţionerul Roberto Mancini. Un balon a ajuns spre tehnician, care şi-a ridicat un picior în spatele corpului pentru a opri mingea.

Moment inedit cu Roberto Mancini!

Preluarea acestuia a amintit de perioada când italianul era jucător, acesta jucând predominant în spatele vârfului la cariera sa, datorită tehnicii sale. În Serie A, în 541 de partide, Mancini a reuşit 156 de goluri şi 21 de pase decisive.