VIDEO | Moment senzaţional la petrecerea Viitorului. Gică Hagi a cerut cu insistenţă o melodie. DJ-ul a izbucnit în râs când şi-a dat seama despre ce este vorba :)

Cupa României

Virgil Ghiţă a fost eroul Viitorului în finala Cupei, cu Astra, partidă câştigată cu 2-1 de constănţeni, după prelungiri. Fundaşul în vârstă de 20 de ani a marcat golul egalizator şi a salvat o minge de pe linia porţii, când scorul era 2-1.

Viitorul şi-a trecut în palmares al doilea trofeu din istorie, Cupa României. Astra a deschis scorul prin Alibec (41), însă Ghiţă a reuşit să egaleze în minutul 76. Partida a intrat în prelungiri, Eric a făcut 2-1, Astra a început să preseze, moment în care Ghiţă a ieşit din nou în evidenţă. Jucătorul Viitorului a respins cu capul de pe linia porţii, din postura de ultim apărător.

La petrecerea de după meci, Gică Hagi a ţinut să-i facă o dedicaţie jucătorului său. ”Regele” a mers la DJ şi l-a rugat să pună melodia ”Ghiţă”, cântată de Cleopatra Stratan.

Afla mai multe despre: ghitahagi