VIDEO | Moment uriaş! Marius Şumudică a urcat pe primul loc în Turcia cu Gaziantep. Alexandru Maxim a marcat în victoria cu Ankaragucugalerie foto

Gaziantep a urcat, provizoriu, pe primul loc în Turcia, după victoria cu 2-0 în faţa lui Ankaragucu. Echipa antrenată de Marius Şumudică are 31 de puncte, la egalitate de puncte cu Besiktas, dar cu un golaveraj superior. Totuşi, "vulturii" au un meci în minus şi pot reveni pe primul loc, în cazul unei victorii cu Rizespor, miercuri. Inclusiv Galatasaray

• Totuşi, "vulturii" au un meci în minus şi pot reveni pe primul loc, în cazul unei victorii cu Rizespor, miercuri.
  • Inclusiv Galatasaray poate ajunge pe primul loc în Turcia, marţi, în cazul unei victorii cu Konyaspor.

UPDATE | GOOOOL Gaziantep! Echipa lui Marius Şumudică a marcat în minutul 90+6 prin Sahin şi a urcat pe primul loc în Turcia, după un contraatac.

VIDEO Alexandru Maxim, gol în Gaziantep - Anakaragucu

Înaintea întâlnirii cu Ankaragucu, Gaziantep a avut şansa de a urca, provizoriu, pe primul loc în Turcia, în cazul unei victorii la două goluri diferenţă.

Totuşi, Marius Şumudică şi echipa sa au avut parte de un meci greu cu echipa de pe locul 18 din Turcia. Scorul la pauză a fost egal, iat gazdele au forţat victoria pe finalul partidei. Iar ocaziile ratate în prima şi a doua parte a meciului au fost răzbunate.

În minutul 69, Alexandru Maxim a primit o minge în interiorul careului advers, iar internaţionalul român a marcat cu poarta goală. Totuşi, faza a fost analizată cu ajutorul VAR, întrucât au existat suspiciuni de offside.

Totuşi, reuşita a fost validată, iar jucătorii lui Gaziantep şi Marius Şumudică au izbucnit.

Afla mai multe despre: alexandru maximgaziantepmarius sumudicagaziantep ankaragucu