Experiențe împreună.

VIDEO | Momente de panică în timpul meciului Arsenal - Sporting. Welbeck a fost scos pe targă şi a avut nevoie de mască de oxigen

Momente de panică la Arsenal - Sporting, acolo unde atacantul echipei londoneze, Danny Welbeck, a suferit o accidentare gravă la gleznă în prima repriză. Meciul, încheiat la egalitate, scor 0-0, a fost transmis în direct la Telekom Sport.

În minutul 25 al meciului din Europa League, după un duel aerian aparent banal cu fundaşul dreapta al oaspeţilor, Gaspar, Danny Welbeck a căzut pe partea dreaptă şi s-a accidentat la picior, având nevoie şi de mască de oxigen. Medicii au intervenit numaidecât, dar atacantul englez nu a mai putut continua şi a fost scos pe targă, fiind înlocuit de Pierre-Emerick Aubameyang. Welbeck ar putea rata tot sezonul, sezon la finalul căruia îi expiră contractul cu Arsenal.