VIDEO | Momente de panică la Roland Garros. Dzumhur a făcut KO un copil de mingi

Damir Dzumhur a fost aproape de o victorie surprinzătoare în faţa lui Alexander Zverev. Deşi l-a condus cu 2-1 la seturi pe favoritul numărul doi al turneului, bosniacul a cedat setul decisiv scor 5-7.

În cel de-al patrulea set al partidei, publicul de pe arena Philippe-Chatrier a avut parte de un episod neplăcut. În timp ce urmărea o minge aflată în aer, Dzumhur şi un copil de mingi s-au ciocnit, iar puştiul s-a prăbuşit pe teren. Până la urmă, copilul de mingi a părăsit arena cu ajutorul jucătorului bosniac şi în aplauzele spectatorilor.

Afla mai multe despre: tenisalexander zverevdzumhurphilippe chatrierroland garros