VIDEO | Momente de panică la turneul de la Hamburg. Fanii din tribune au înlemnit în timpul unui meci. Medicii nu ştiau cum să intervină mai repede

Meciul Klizan - Krajinovic, din turul secund de la Hamburg, a avut parte de momente dramatice. Intervenţia medicilor a fost decisivă.

Meciul Klizan - Krajinovic, din optimile turneului de la Hamburg le-a oferit spectatorilor momente dramatice. În setul trei, la 2-1 pentru Krajinovic, lui Klizan i s-a făcut rău din cauza temperaturii de 36 de grade şi nu a putut continua partida fără intervenţia medicilor. Slovacul i-a cerut unui arbitru să-i facă loc pe scaunul lui, ne mai fiind în stare să ajungă până la scaunul său.

Klizan şi-a revenit după mai bine de trei minute, forţat şi de regulament, care nu permite timeout-uri medicale în timpul game-urilor.

În final, Krajinovic s-a impus cu 2-1 la seturi 6-7, 7-5, 6-1 după două ore şi 37 de minute. Partida a oferit şi un punct cu totul spectaculos. În primul set, la 3-1 pentru Krajinovic schimbul pentru 30-15 a oferit de toate, loviuri printre picioare, scurte şi o finalizare de senzaţie.