VIDEO | Momente incredibile la Craiova! Cum a reacţionat iubita lui Mitriţă, după ce căpitanul oltenilor a fost eliminat

Mijlocaşul Alexandru Mitriţă a fost eliminat de arbitrul Radu Petrescu după două simulări în meciul dintre Universitatea Craiova şi Sepsi Sfântu Gheorghe, iar acest lucru i-a înfuriat teribil pe fanii Ştiinţei.

Camerele TV au surprins-o şi pe iubita lui Mitriţă, care striga cu disperare la fotbalist pentru a se calma.

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, contând pentru etapa a 15-a a Ligii 1. Craiovenii au ratat un penalty în prima repriză şi au jucat în 10 din minutul 58, după eliminarea lui Mitriţă.

Pentru Universitatea Craiova a marcat Bărbuţ, în minutul 84, iar pentru Sepsi OSK a înscris Karnitski, în minutul 36. Craiovenii au terminat meciul în 9, după eliminarea lui Martic din cauza cumului de cartonaşe.

Afla mai multe despre: iubitamitritaeliminare