VIDEO | Momente incredibile la Wigan - Man City 1-0. Guardiola a sărit să bată antrenorul advers la pauză, iar Aguero a lovit un fan

Atacantul Sergio Aguero a lovit un fan al echipei Wigan, care a intrat pe teren după meciul cu Manchester City, scor 1-0, din optimile de finală ale Cupei Angliei, meci transmis în direct la Telekom Sport.

Aguero nu a mers la vestiare imediat după fluierul final şi a lovit un fan, care a intrat pe teren şi se bucura de victoria echipei sale.

Şi antrenorul Pep Guardiola a fost protagonistul unui incident, el având un conflict cu tehnicianul echipei Wigan Paul Cook, la pauză, în tunelul de la vestiare.

Manchester City a fost eliminată de Wigan, echipă din a treia ligă, luni, în optimile de finală ale Cupei Angliei

Will Grigg a marcat unicul gol al meciului în minutul 79.

Manchester City a evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 45, după eliminarea lui Fabian Delph.

Afla mai multe despre: manchester citywigancupa anglieiagueropep guardiola