VIDEO | Momente şocante în Slovacia. Ultraşii echipelor Spartak Trnava şi Slovan Bratislava au invadat terenul şi s-au bătut crunt

Derby-ul Spartak Trnava - Slovan Bratislava, din etapa a XI-a a campionatului Slovaciei, a fost întrerupt definitiv, în minutul 14, după ce fanii celor două echipe au invadat terenul şi s-au luat la bătaie.

Incidentele au început după ce un grup de fani ai gazdelor au intrat în peluza oaspeţilor, deasupra sectorului ocupat de vizitatori şi au aruncat petarde înspre aceştia.

După un "schimb" de torţe aprinse, ultraşii ambelor formaţii au invadat terenul, i-au lăsat pe jucători să se adăpostească la vestiare, apoi s-au luat la bătaie.

Înfruntarea a durat minute bune până ca poliţia să intervină şi să despartă cele două tabere.

Potrivit presei locale, cel puţin o persoană a fost rănită şi transportată la spital.

Slovan Bratislava şi Spartak Trnava sunt pe primele două locuri ale clasamentului, cu 23 de puncte fiecare, despărţite doar de golaveraj. În momentul întreruperii meciului, scorul era 0-0.

Afla mai multe despre: slovacia