VIDEO | Momente terifiante la Miami! Nicola Kuhn s-a prăbuşit pe teren în timpul unui schimb de mingi

Momente şocante oferite de spanionul Nicola Kuhn la Miami Open. Numărul 255 mondial s-a prăbuţit pe teren în setul trei al meciului cu Mischa Zverev (31 ani/75 ATP), la scorul de 2-1, după două ore şi 7 minute de la startul partidei.

Căzut pe teren, jucătorul a început să tremure puternic din cauza crampelor musculare.

Medicul turneului a intervenit rapid, iar suşinut de acesta, spaniolul a fost capabil să se ridice şi să meargă spre bancă.

În cele din urmă, tenismanul s-a văzut nevoit să abandoneze jocul din cauza epuizării.

Afla mai multe despre: tenisatpincident