VIDEO | Momentul în care Cristina Neagu a luat cuvântul: "Ele sunt stresate, nu noi!". Ce a urmat după discursul handbalistei noastre

Handbal

România a pierdut meciul cu Muntenegru, scor 26-27, iar acum naţionala pregătită de Tomas Ryde este foarte aproape de eliminarea încă din grupele Campionatului Mondial.

România a condus la pauză cu 12-11, apoi a avut chiar un avantaj de patru goluri în timpul reprizei secunde. La scorul de 20-16 pentru naţionala lui Ryde, Cristina Neagu a luat cuvântul în timpul unui time-out.

"Lung în atac, da? Nu ne grăbim, ieşiţi la pase, până la urmă, găsim soluţia, ele sunt stresate, nu noi. Să nu luăm goluri rapide. Haide, luptăm!" , au fost cunvintele Crisinei Neagu.

Din păcate pentru naţionala României, handbalistele lui Ryde n-au ascultat de sfaturile Cristinei Neagu, iar Muntenegru a revenit incredibil în meci. Până la urmă, naţionala pregătită de Per Johansson s-a impus cu 27-26 şi a obţinut calificarea în faza următoare a Campionatului Mondial de handbal feminin.

Afla mai multe despre: romaniacristina neagu