VIDEO | Momentul în care Simona Halep a cedat nervos. Imagini incredibile din meciul cu Kanepi

Simona Halep a început foarte prost meciul cu Kaia Kanepi (33 de ani, 44 WTA) şi a pierdut primul set cu 6-2. La începutul setului secund, Halep a avut o izbucnire nervoasă şi şi-a distrus racheta.

Liderul WTA a început dezastruos partida cu Kanepi, în primul tur la Australian Open. Sportiva din Constanţa a pierdut primul set cu 6-2 şi la fel de prost a început şi setul doi. La 2-0 pentru Kanepi, Halep a cedat nervos şi şi-a distrus racheta. Numărul 1 mondial a fost avertizată de arbitrul de scaun după acest gest.

Afla mai multe despre: simona halepus openkaia kanepi