VIDEO | Monaco a făcut spectacol în campionat şi a câştigat cu 7-1! Rezultatele zilei din Ligue 1

Ligue 1

AS Monaco a învins duminică, pe teren propriu, echipa Ajaccio, scor 7-1, în etapa a 19-a din Ligue 1. Ben Yedder a reuşit o triplă în numai 14 minute.

Monaco - Ajaccio 7-1

Monaco a reuşit scorul etapei în Ligue 1. Cu 7 la 1 a bătut-o pe Ajaccio, care a fost luată pe sus încă din start. Disasi şi Diatta au marcat în primele şase minute, apoi Belaili a redus din diferenţă. Ben Yedder a marcat o triplă până la pauză. Doar 35 de minute i-a luat căpitanului să marcheze de trei ori. A fost cel mai rapid hattrick din Ligue 1 din ultimii nouă ani. Embolo a înscris şi el de două ori în repriza a doua şi a ajuns la cota 10 în acest sezon.