VIDEO | Monchengladbach - Dortmund 0-1, în Cupa Germaniei! Sancho a adus calificarea în semifinale

Marco Rose a fost învins de viitoarea sa echipă. Dortmund a trecut de Gladbach, scor 1-0, şi a devenit prima semifinalistă din actuala ediţie de Cupa Germaniei.

Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a aparţinut lui Haaland. Atacantul norvegian a făcut o cursă senzaţională, dar a ratat singur cu Sippel. Gladbach a replicat în al doilea act. Hitz a respins cu un reflex extraordinar torpila lui Bensebaini.

Golul a venit în minutul 66. Reus l-a lansat excelent pe Sancho, iar englezul nu a iertat. Finalul de meci a fost nebun. Dahoud a fost eliminat în prelungiri, iar la ultima fază şutul expediat de Lainer a trecut puţin peste poartă.

Afla mai multe despre: dortmund