VIDEO | MONUMENTAL! Ratarea sezonului în UEFA Champions League. Sterling a ratat uluitor, iar Lyon a marcat imediat

Raheem Sterling a fost unul dintre cei mai buni jucători ai lui City în partida cu Lyon.

Starul "cetăţenilor" a ratat însă ocazia sezonului în Liga Campionilor, dacă ţinem cont de momentul în care s-a petrecut ea, dar şi de faza competiţiei.

Sterling nu a putut să marcheze cu toată poarta goală în faţă în minutul 87, la scorul de 2-1 pentru Lyon.

În loc de 2-2 şi prelungiri, Lyon a marcat la câteva zeci de secunde distanţă prin acelaşi Moussa Dembele şi a făcut 3-1, asigurându-şi prezenţa în semifinalele UEFA Champions League.

Afla mai multe despre: raheem sterling