VIDEO | Moţi a marcat golul de consolare pentru Ludogoreţ în derby-ul din Cupa Bulgariei. L-a învins pe un fost portar al lui Dinamo

Campioana en-titre a Bulgariei, Ludogoreţ Razgrad, a fost eliminată din sferturile de finală ale Cupei Bulgariei, fiind învinsă, în deplasare, de ŢSKA Sofia, cu scorul de 2-1, după prelungiri.

Cosmin Moţi a marcat unicul gol al lui Ludogoreţ, după ce l-a învins, dintr-o lovitură de pedeapsă, pe Cerniauskas, portarul trecut şi pe la Dinamo sau Vaslui (VIDEO AICI).

Pentru ŢSKA Sofia au marcat Nikolai Bodurov ’10 şi Kiril Despodov ’96. În minutul 109, de la Ludogoreţ a fost eliminat Natanael.

Cosmin Moţi a evoluat pe toată durata partidei, în timp ce Keşeru n-a fost în lot. Acum, ŢSKA Sofia va întâlni în semifinale echipa Slavia Sofia.

Afla mai multe despre: motidinamokeseruludogorettska sofia