VIDEO | Motivul incredibil pentru care a fost eliminat un antrenor, în preliminariile Europa League. Ce s-a întâmplat pe marginea terenului

Un antrenor a oferit faza serii de joi, în preliminariile Europa League. Tehnicianul echipei sârbe Radnicki Nis, Nenad Lalatovic, a fost eliminat în ultimele minute ale partidei tur cu formaţia malteză Gzira dintr-un motiv atipic.

În minutul 87, timp în care echipa sa conducea cu 4-0, iar oaspeţii nu se grăbeau să arunce de la margine, antrenorul sârb a profitat de moment pentru a-şi etala calităţile de a jongla. Adversarii nu au gustat, însă, gluma tehnicianului lui Radnicki şi i-au cerut arbitrului să îl elimine. Lucru care, în cele din urmă, s-a şi întâmplat. Şi a fost chiar primul meci al lui Lalatovic pe banca echipei Radnicki.

Scorul a rămas 4-0, iar echipa sârbă şi-a asigurat, în mare măsură, calificarea în turul doi al Ligii Europa.

Afla mai multe despre: faza seriieuropa leaguevideo