VIDEO | Muntenegru, debut cu emoţii la Campionatul Mondial de handbal feminin. Senegal a fost aproape de surpriză

CM Handbal

Muntenegru a învins, sâmbătă dimineaţă, reprezentativa Senegalului, scor 29-25, în Grupa C a Campionatului Mondial de handbal feminin, grupă din care face parte şi România.

În grupa României am fost aproape de o primă surpriză. Muntenegeru, echipa la care este secund Adi Vasile, a fost condusă la pauză de Senegal.

A fost 16-15 la pauză pentru africance. Cu fostele jucătoare de la CSM Mehmedovic si Radicevic printre pricnipalele marcatoare, Muntenegru a avut emotii pana cu trei minute înainte de sfârşitul jocului, când Senegal a avea doar un gol în spate.

Africancele nu au reuşit să ţină ritimul în final, iar Muntenegru a învins 29-25.

De la 11:00, România înfruntă Spania, în direct la Telekom Sport 1.

Afla mai multe despre: handbal