VIDEO | Muntenegru - România 27-26. Pierdem în ultimul sfert de oră după ce am avut avantaj de patru goluri

Handbal

România a fost învinsă în al patrulea meci de la CM de handbal. Muntenegru s-a impus după un final în care a reuşit şi 7 goluri consecutive, iar tricolorele mai acum o singură variantă, aceea de a învinge Ungaria pentru a învinge în faza următoare a competiţiei.

FINAL | Muntenegru - România 27-26

Min 60 Final de meci: România înscrie ultimul gol al meciului, dar pierde în cele din urmă, 27-26

Min 57 Gol Muntenegru: Radicevic marchează în inferioritate numerică şi adversarele se desprind, 26-23

Min 49 Gol Muntenegru: Adversarele marchează pe contraatac profitând de faptul că poarta noastră era goală, Polocoşer este eliminată pentru că a bruscat adversara care se pregătea să arunce, 21-21

Min 46 Gol România: Cristina Neagu trimite încă o rachetă care se opreşte în vinclul porţii muntenegrene, 17-21

Min 40 Gol România: Încă o aruncare a Cristinei Neagu fără speranţe pentru goalkeeperul advers, 16-19

Min 38 Ratare Muntenegru: Dumnasnka apără o aruncare de la 7m a ex-iugoslavelor

Min 35 Gol România: Neagu marchează în momentul în care echipa noastră era în inferiopritate numerică, 14-16

Min 30 Gol România: În dublă superioritate numerică, tricolorele înscriu şi termină repriza în avantaj, 11-12

Min 24 Gol România: Neagu marchează din nou şi ajunge la şase goluri înscrise în meci, 9-10

Min 14 Gol România: Neagu aruncă în forţă aproape de vinclu şi revenim în avantaj, 4-5

Min 11 Gol România: Neagu marchează cu puţin noroc şi România egalează după 10 minute de joc, 3-3

Min 6 Gol România: Perianu aruncă frumos din poziţie centrală şi mişcăm pentru prima oară tabela în dreptul nostru, 2-1

Min 1 Gol Muntenegru: Adversarele marchează primul gol al meciului, Jaukovic înscrie, 1-0

Fără un joc convingător la turneul final din Japonia, echipa naţională de handbal feminin a pierdut fără drept de apel primul meci cu Spania, scor 16-31 şi s-a impus cu dificultate în faţa modestelor Senegal, scor 29-24 şi Kazakhstan, scor 22-20.

Muntenegru - România, LIVE VIDEO pe telekomsport.ro şi în direct la Telekom Sport 1, 4 decembrie, ora 08:00

În schimb, naţionala Muntenegrului are un parcurs excelent la Campionatul Mondial. A învins Senegalul cu scorul de 29-25 şi Kazakhstanul cu scorul de 30-21. Mai mult, următoarele adversare ale tricolorelor se laudă cu o victorie în faţa Ungariei, una dintre favoritele la calificarea în grupele principale, scor 25-24.

Cristina Neagu va reveni pe teren în confruntarea cu Muntenegru. Superstarul de la CSM Bucureşti a fost menajată în partida cu Kazakhstan. Momentan, România e pe locul 3 în grupa C. Dacă va termina pe podium, echipa lui Tomas Ryde va merge într-una dintre cele două grupe principale, unde va mai disputa trei partide, cu obiectiv accederea în semifinalele Campionatului Mondial.

Afla mai multe despre: handbalromaniamuntenegru