VIDEO | Mutu nu poate să câştige acasă! Voluntari pierde meciul cu Sepsi şi lupta pentru evitarea retrogradării e tot mai complicată

Adrian Mutu a pierdut al doilea meci consecutiv pe care îl joacă pe teren propriu, iar Voluntari rămâne în continuare în zona periculoasă din playout. Sepsi câştigă cu 2-1 şi repară astfel pasul greşit făcut etapa trecută cu Chiajna.

Oaspeţii au început senzaţional partida de la Voluntari, iar în minutul 21 scorul era deja 2-0. Hamed a deschis scorul, după ce a fost servit ideal de Tandia şi l-a învins pe Balauru, în timp ce avantajul lui Sepsi s-a dublat după super execuţia lui Fulop.

În partea a doua doar finalul de meci a fost interesant. Mai întâi Marinescu reuşeşte să reducă din handicap în minutul 81, când transformă perfect o lovitură de pedeapsă, dar speranţele gazdelor se sting rapid.

Cazan vede al doilea galben şi e eliminat în minutul 84, iar până la ultimul fluier al lui Andrei Chivulete nu s-a mai consemnat nimic notabil. În urma acestui rezultat, Sepsi face 26 de puncte şi urcă pe locul 3, în timp ce Voluntari e pe 4, cu 24 de puncte.

VIDEO | VOLUNTARI - SEPSI 1-2 (Marinescu 81 / Hamed 16, Fulop 21)

ECHIPELE DE START:

VOLUNTARI: Balauru - Pleaşcă, Achim, Cazan, Bucurică - Lazăr, Sânmărtean - Deac, Marinescu, D. Benzar - Bălan

SEPSI: Niczuly - Dalmau, Viera, Ursu, Sato - Ghinga, Petrvikj - Oliveira, Fulop, Hamed - Tandia

Min. 90+4: Final de meci.

Min. 84: ROŞU PENTRU VOLUNTARI! Cazan este eliminat pentru al doilea galben.

Min. 81: GOOOL VOLUNTARI! Marinescu înscrie din penalty şi gazdele revin în joc.

Min. 63: Puţin fotbal în partea secundă. Oaspeţii preferă să se apere, în timp ce Voluntari nu găseşte drumul spre poartă.

Min. 46: S-a reluat partida.

Min. 45: Pauză la Voluntari.

Min. 40: Şutul lui Marinescu trece puţin pe lângă poarta lui Niczuly

Min. 21: GOOOL SEPSI! Fulop îl învinge pe Balauru cu un şut senzaţional

Min. 16: GOOOL SEPSI! Hamed deschide scorul, după ce e servit ideal de Tandia.

Min. 9: Prima şansă importantă pentru Voluntari. Cazan trimite peste poarta lui Niczuly.

Min. 2: Start bun de partidă pentru gazde.

Min. 1: A început partida.