VIDEO | Nantes s-a calificat în sferturile Cupei Franţei! Meci perfect pentru Tătăruşanu. Moment emoţionant în memoria lui Sala

Ligue 1

Nantes s-a calificat în sferturile de finală din Cupa Franţei după ce a învins-o pe Toulouse, scor 2-0. Emiliano Sala pare că-i veghează pe foştii săi colegi, ”canarii” reuşind să marcheze primul gol în minutul 9, exact numărul cu care Sala a jucat pentru Nantes.

Coulibaly, în minutul 9, şi Limbombe, în minutul 41, au marcat pentru Nantes. În poartă, Ciprian Tătăruşanu s-a descurcat excelent şi a ieşit în evidenţă în momentul în care i-a refuzat golul lui Sanogo, cu o paradă spectaculoasă la o fază la care atacantul oaspeţilor scăpase singur în careu.

Afla mai multe despre: tatarusanunantessalacupa frantei