VIDEO Napoli - Parma 2-0. Dennis Man a debutat în Serie A! Românul a bifat ultimele zece minute ale meciului. Prin ce s-a făcut remarcat

Serie A

Parma, echipa lui Mihăilă şi Man, a pierdut la Napoli, scor 0-2. Elmas şi Politano au marcat golurile victoriei pentru formaţia gazdă. Dennis Man a intrat în ultimele zece minute ale partidei.

LIVE Napoli - Parma 2-0 (Elmas 32, Politano 82)

Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui, Demme, Elmas, Lozano, Zielinski, Insigne, Petagna.

Rezerve: Meret, Bakayoko, Cioffi, Contini, Ghoulam, Hysaj, Lobotka, Maksmimovic, Oshimen, Politano, Rrahmani

Parma: Sepe - Conti, Osorio, Gagliolo, Pezzella - Grassi, Kurtic, Brugman - Kucka - Cornelius, Gervinho
Rezerve: Colombi, Hernani, Brunetta, Busi, Cyprien, Dierckx, Iacoponi, Man, Mihăilă, Sprocati, Sohm, Zagaritis

93 - Dennis Man, pasă superbă cu călcâiul pe atacul parmegianilor

86 - Bară Napoli! Insgine primeşte în careu, trage bine, dar bara îl salvează pe Luigi Sepe

82 - GOOOL Napoli! Politano marchează simplu şi fără speranţe pentru Sepe

79 - A intrat Dennis Man pe teren. Debut în Serie A

62 - Marchează Parma. Dar, golul lui Gaston Brugman  a fost anulat pentru un offside!

32 - GOOOOL Napoli! Elmas deschide scorul după o super acţiune individuală

14 - Andreas Cornelius trimite o centrare periculoasă în interiorul careului. Însă defensiva adversă câştigă duelul şi respinge mingea.

1 - Start de meci

Primele imagini cu Dennis Man la încălzire

Dennis Man (22 de ani), atacantul cumpărat de Parm de la FCSB cu 13 milioane de euro, e în lotul convocat de italieni pentru meciul contra lui Napoli.

LIVE VIDEO Napoli - Parma, ora 19:00

Alături de Man, D'Aversa l-a luat în lotul pentru partida cu Napoli şi pe Valentin Mihăilă, celălalt român din lotul formaţiei, cumpărat de la U Craiova cu opt milioane de euro.

Napoli e abia a şaptea în Italia, după 18 meciuri, în timp ce Parma se bate pentru evitarea retrogradării. Noua echipă a lui Dennis Man este penultima în Serie A cu 13 puncte din 19 meciuri disputate în campionat. În ultimele cinci meciuri, Parma a obţinut un singur punct şi are mare nevoie de o victorie în această rundă. Etapa trecută, Parma a pierdut acasă cu Sampdoria, scor 0-2, în timp ce Napoli a pierdut la Verona, scor 1-3.

Trupa lui Gatusso are unul din cele mai bune atacuri din campionat, cu 41 de goluri marcate în actuala stagiune. Parma în schimb este ofensiva cea mai slabă a sezonului: doar 14 goluri marcate în primele 19 runde.

Dennis Man poate debuta în Serie A, în direct la Telekom Sport. Napoli - Parma se joacă duminică, 31 ianuarie, de la ora 19:00.

Afla mai multe despre: parmanapolidennis manmihăilă