VIDEO | Naţionala U19 a pierdut al doilea amical contra Israeului! Diferenţă mare faţă de prima partidă de marţi dintre cele două

Dacă în urmă cu două zile se impuneau cu 3-1 în primul joc de pregătire dintre cela două reprezentative, tricolorii antrenaţi de Laurenţiu Roşu au fost învinşi de această dată cu 2-1 de acelaşi adversar.

Rămaşi în inferioritate numerică încă din prima repriză, când Cristea a primit cartonaşul roşu pentru o intrare agresivă asupra unui adversar, fotbaliştii naţionalei U19 au încercat să se adapteze situaţiei. Şi chiar au reuşit să deschidă scorul prin Mitruscsak care a transformat o lovitură de la 11 m în minutul 33.

Adversarii au profitat însă mai apoi de dezorganizarea noastră în defensivă şi au întors rezultatul până la pauză după golurile lui Abu Abed şi Cohen. Rezultatul s-a păstrat până la final iar reprezentativa sub 19 ani a ratat unul dintre testele care pregăteşte campania de calificare pentru CE din 2020.

Afla mai multe despre: românia u19israel u19amicalbuftealaurenţiu roşu