VIDEO NBA | Golden State a câştigat meciul trei şi conduce acum seria cu 2-1. Super evoluţie a lui Stephen Curry

NBA

Finala Conferinţei de Vest din NBA a ajuns azi noapte la meciul 3. Fost dublu MVP, Stephen Curry le-a adus victoria celor de la Golden State, după o super prestaţie în faţa celor din Houston.

Gazdele de la Warriors au condus din primul sfert, însă diferenţa în favoarea californienilor s-a făcut după pauza mare, când starurile lui Houston, Harden şi Chris Paul au fost reduşi la tăcere.

Scor final 126-85 pentru Golden State, care conduce acum seria cu 2-1. Meciul 4 va fi pe Telekom Sport 1, miercuri dimineaţă, de la ora 04.00.

Afla mai multe despre: nbagolden statestephen curry