VIDEO | Nebunie de meci la Dortmund! Borussia, eliminată din Cupa Germaniei după lovituri de departajare. Show în 120 de minute

Werder s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Germaniei, după un meci incredibil la Dortmund. După 120 de minute, scorul a fost 3-3, iar la loviturile de departajare jucătorii lui Bremen au fost impecabili. Alcacer şi Philipp au ratat de la punctul cu var pentru Dortmund.

Werder a deschis repede scorul la Dortmund, în minutul cinci. La ultima fază a primei reprize, Reus a executat magistral o lovitură liberă şi a restabilit egalitatea.

Scorul s-a păstrat 90 de minute şi s-a intrat în prelungiri. În reprizele suplimentare a fost nebunie curată. Pulisic a adus-o pe Dortmund în avantaj. Apoi, după doar trei minute, veteranul Pizzaro a făcut 2-2. Dortmund a înscris din nou în minutul 113, iar fanii răsuflau uşuraţi. Dar Werder a luptat până la final, iar Harnik a trimis partida la loviturile de departajare.

Afla mai multe despre: cupa germanieidortmundwerder bremen