VIDEO Nebunie în liga a doua germană! Spectacol total la Telekom Sport între Paderborn şi Hamburg. Toate cele 7 goluri AICI

Hamburg a ajuns la două victorii în primele două runde din Zweite Bundesliga.

A fost nebunie la Paderborn - Hamburg, ultimul meci al etapei a doua din Zweite Bundesliga. Wintzheimer a deschis scorul pentru oaspeţi după mai puţin de un sfert de oră de la start.

Fundaşii lui Paderborn s-au făcut de râs zece minute mai târziu, iar Terode a dublat avantajul lui Hamburg. Gazdele au întors rezultatul în doar patru minute. Mai întâi a punctat Srbenz, din penalty. Peste două minute, Fuhrich a egalat la doi.

Peste alte două minute, acelaşi jucător a marcat cu o execuţie superbă. Nevoită să alerge după egalare, Hamburg a presat în partea a doua, iar Terode a făcut dubla pentru 3-3. Golul victoriei hanseaticilor a venit din partea lui Hunt, din penalty, iar Hamburg are două victorii în primele două runde.

Afla mai multe despre: hamburg