VIDEO | Nebunie în primul meci al etapei din LaLiga! Raul De Tomas a marcat un hattrick în Rayo Vallecano - Celta Vigo

La Liga

În primul meci al etapei a 19-a din LaLiga, Rayo Vallecano a învins-o cu scorul de 4-2 pe Celta Vigo.

Raul De Tomas a deschis scorul în minutul patru al meciului pentru Rayo, dar imediat Celta Vigo a preluat conducerea meciului prin cele două goluri marcate de Araujo, în minutul 13, şi de Gomez, din penalty, în minutul 18. Totuşi, repriza s-a încheiat la egalitate în urma golului marcat de Raul De Tomas.

Acelaşi Raul De Tomas, jucător împrumutat de la Real Madrid, şi-a finalizat hattrick-ul în minutul 77 al partidei printr-o execuţie splendida. În prelungiri a marcat şi Bebe şi a spulberat toate emoţiile.

Chiar dacă a câştigat, Rayo rămâne penultima în clasament, cu 16 puncte. Celta Vigo este pe 14, cu 21 de puncte.

Afla mai multe despre: celta vigorayo vallecanolaliga