VIDEO | Nebunie totală în Serie A. Juventus a câştigat meciul cu Verona cu un gol marcat în ultima fază, după alte două reuşite anulate cu VAR. Rezumatele zilei de sâmbătă

Serie A

Juventus Torino a învins-o, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, pe Verona. Torinezii au avut două goluri ale lui Moise Kean anulate de VAR şi au înscris la ultima fază a meciului

Juventus a dominat prima repriză, ratând prin Vlahovic şi Kean, în timp ce Szczesny a salvat-o pe „Bătrâna Doamnă” în minutul 45+2.

Torinezii au avut şi un gol anulat de VAR, pentru offside, în minutul 13, la Moise Kean. Acelaşi jucător a mai avut un gol anulat de VAR pentru fault în atac, în minutul 54.

În minutul 90+7, Andrea Cambiasso a înscris unicul gol al meciului, aducând o victorie preţioasă pentru gazde.

A fost primul gol al lui Cambiasso pentru echipa piemonteză. S-a încheiat 1-0 şi Juventus a trecut în postura de lider, cu 23 de puncte. Verona se află pe poziţia a 16-a, cu 8 puncte.

Afla mai multe despre: juventus