VIDEO | Nebunie totală la Atalanta - Juventus! Patru goluri, răsturnări de scor şi un cartonaş roşu! Ronaldo, din nou decisiv

Juventus

A fost spectacol total la Bergamo, la partida dintre Atalanta şi Juventus. S-au marcat patru goluri, iar Cristiano Ronaldo a fost din nou decisiv pentru ”Bătrâna Doamnă”.

Juventus a deschis scorul încă din minutul 2, după autogolul lui Djimsiti, dar Atalanta a revenit în joc până la pauză. Zapata a punctat pentru 1-1.

Repriza secundă a început catastrofal pentru Juventus. Bentancur face un fault stupid, vede al doilea galben şi este eliminat. Cu un om în plus, Atalanta face 2-1, în minutul 56, prin acelaşi Zapata.

Allegri îl trimite în teren pe Cristiano Ronaldo, iar portughezul reuşeşte să puncteze din nou pentru ”Bătrâna Doamnă”. 2-2, iar Juventus face 50 de puncte şi bifează abia a doua remiză din acest sezon.

Afla mai multe despre: juventusronaldoatalantaserie a