VIDEO | Nebunie totală la Brăila - Petrolul. În minutul 57, scorul era 1-0. S-au marcat apoi patru goluri în timp record

Liga 2

Partida dintre Dacia Unirea Brăila şi Petrolul Ploieşti a avut o primă repriză liniştită, dar un început de parte secundă absolut nebun. Gazdele au intrat cu avantaj minim la pauză, scor 1-0, dar meciul s-a aprins în repriza a doua.

În minutul 57, Petrolul a reuşit să restabilească egalitatea, dar Brăila a replicat rapid şi a înscris la faza imediat următoare pentru 2-1. Gazdele nu s-au bucurat prea mult, pentru că ”lupii” au restabilit din nou egalitatea, în minutul 59.

Cireaşa de pe tort a venit în minutul 62, atunci când petroliştii au marcat iarăşi şi au preluat conducerea pentru prima dată în această partidă. Cele cinci minute de fotbal spectacol dintre Brăila şi Petrolul pot fi urmărite în materialul video de mai jos:

Afla mai multe despre: brailapetrolulgoluriliga 2