VIDEO Neymar a debutat în acest sezon al Ligii Campionilor. A fost fluierat de fanii madrileni

PSG

Atacantul brazilian al echipei PSG, Neymar, a debutat, marţi, în aceste sezon al Ligii Campionilor, în meciul din deplasare cu Real Madrid, din etapa a V-a a Grupei A.

Neymar, accidentat mult timp, a intrat în minutul 46, în locul lui Gueye, fiind huiduit de publicul de pe Santiago Bernabeu.

Real Madrid a condus cu 2-0 pe PSG, dar echipa franceză a egalat cu două goluri marcate în minutele 81 şi 83.

În finalul primei reprize, portarul Courtois (Real Madrid) a fost eliminat şi arbitrul portughez Artur Dias a dictat penalti, după ce belgianul l-a faultat în calitate de ultim apărător pe Icardi. Însă ambele decizii au fost schimbate cu VAR, din cauza unui fault anterior, la mijlocul terenului, al lui Gueye de la PSG asupra lui Marcelo.

Afla mai multe despre: neymarpsgreal madrid