VIDEO | Nicolae Stanciu a dat o pasă de gol în Arabia Saudită, dar echipa românului a pierdut al doilea meci la rând

Mijlocaşul Nicolae Stanciu a dat un assist în meciul pe care echipa sa, Al Ahli, l-a pierdut miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa echipei Al Fateh, în runda a 21-a din campionatul Arabiei Saudite.

Internaţionalul român a centrat din corner la golul de 1-1, marcat de Mohanad Aseri, cu o lovitură de cap, în minutul 73, după ce Mohammed Al Mahjad deschisese scorul pentru gazde, în minutul 7. Acelaşi Al Mahjad a reuşit şi golul victoriei, în ultimul minut regulamentar al meciului.

În urma acestei înfrângeri, Al Ahli se află pe poziţia a patra, cu 36 de puncte, la un avans de cinci puncte de Al Fateh, a şaptea clasată. Lider este Al Hilal, cu 49 de puncte, dar şi cu un meci mai puţin disputat.

Pentru echipa lui Nicolae Stanciu urmează un meci pe teren propriu, pe 1 martie, în compania formaţiei Al Ittihad.

Afla mai multe despre: stanciu