VIDEO Nicolae Stanciu, de neoprit! Românul Slaviei Praga a marcat din nou după "bijuteriile" din Europa League

Mijlocaşul Slaviei Praga, Nicolae Stanciu, are o formă de invidiat, înaintea meciurilor de la naţionala României. Fotbalistul de 27 de ani a marcat din nou, de această dată în campionatul Cehiei.

VIDEO Nicolae Stanciu, un nou gol pentru Slavia Praga

Slavia Praga domină campionatul din Cehia, iar diferenţa mare dintre echipa lui Nicolae Stanciu şi restul e evidentă. În ultima etapă din campionat, Slavia nu a avut probleme, deşi a rămas în inferioritate numerică încă din minutul 22, după eliminarea lui Sima.

Actualul lider din Cehia a deschis scorul în minutul 45+4, înaintea intrării la vestiare, prin Kuchta. Apoi, Nicolae Stanciu a dublat avantajul gazdelor prin Nicolae Stanciu, dintr-un penalty, în minutul 53, după golul superb din Scoţia, cu Rangers.

Slavia a dus scorul la 3-0 prin Holes, iar din acel moment victoria a fost sigură.

În acest sezon, Nicolae Stanciu a marcat 13 goluri şi a pasat decisiv de şase ori. Mijlocaşul a fost selecţionat de Mirel Rădoi pentru meciurile naţionalei României din startul preliminariilor pentru Cupa Mondială din 2022.

Afla mai multe despre: nicolae stanciugol nicolae stanciuslavia praganicolae stanciu slavia praga