VIDEO | Nicuşor Stanciu, din nou decisiv pentru Slavia! Două assisturi ale românului în penultima etapă de campionat din 2019

Mijlocaşul a oferit pasele decisive pentru prima şi a treia reuşită a campioanei Cehiei în deplasarea de la Liberec, cu Slovan.

Fotbalistul de 26 de ani a contribuit la golul înscris de Skoda, în minutul 8 şi apoi la cel al lui Sevcik din minutul 73 al întâlnirii din etapa a 19-a a primei ligi cehe. Stanciu a ajuns la cota 4 în ceea ce priveşte assisturile izbutite în acest sezon în tricoul alb-roşu al praghezilor. Pe lângă acestea românul a reuşit să înscrie şi două goluri pentru liderul detaşat al Cehiei.

Slavia s-a impus cu 3-0 în partida contra adversarului aflat pe locul 9 în acest moment în campionat. Dincolo de cele trei goluri marcate, echipa antrenată de Tripsovsky a ratat şi un penalty. Pentru Slavia urmează acum duelul din ultima etapă a grupelor Ligii Campionilor, contra celor de la Borussia Dortmund.

Afla mai multe despre: nicuşor stanciuslavia pragaassist