VIDEO | Nicuşor Stanciu, gol de poveste din lovitură liberă! Incredibil de unde a putut înscrie românul

Nicuşor Stanciu a deschis scorul pentru Slavia în duelul cu Teplice, direct din lovitură liberă.

VIDEO | Nicuşor Stanciu, gol de poveste din lovitură liberă

Nicuşor Stanciu a trecut printr-o perioadă mai grea la Slavia în ultimele luni, însă a reamintit fanilor campioanei Cehiei de calitatea sa în meciul cu Teplice.

După un sfert de oră de joc, cu scorul 0-0, Slavia Praga a obţinut o lovitură liberă în partea dreaptă a terenului.

Coechipierii lui Stanciu au urcat pentru faza fixă şi părea că românul are să trimită o centrare, însă acesta avea alte planuri.

Dintr-o poziţie şi un unghi incredibil de dificile pentru un dreptaci, Stanciu a reuşit să strecoare mingea la vinclu, deşi a avut şi puţină şansă cu poziţionarea portarului.

Pe finalul reprizei secunde, Kuchta a lovit şi el, iar Slavia conducea cu 2-0 la pauză.