VIDEO | Nu doar granzii câştigă trofee! 85.000 de oameni au văzut triumful lui Portsmouth într-o competiţie specială

Marinarii s-au impus în Checkatrade Trophy, competiţie ce reuneşte echipele din ligile a treia şi a patra engleze.

Finala a fost găzduită de stadionul Wembley, iar 85021 fani au fost prezenţi la ultimul act. Adversara din finală a lui Portsmouth a fost Sunderland iar meciul s-a decis după loviturile de departajare. A fost 1-1 după 90 de minute şi apoi 2-2 după prelungiri cu un gol reuşit de McGeady pentru Sunderland în penultimul minut al timpului suplimentar. La loteria penaltyurilor, ratarea lui Catermole a contat decisiv, iar golul lui Hawkins a decis practic câştigătoarea.

Afla mai multe despre: checkatade trophyportsmouthsunderland