VIDEO | Nu te pui cu Zlatan! Lovitura după care Ibrahimovic a văzut primul său cartonaş roşu în MLS

Atacantul echipei LA Galaxy, Zlatan Ibrahimovic, a fost eliminat pentru prima oară de când joacă în Major League Soccer (MLS), după ce şi-a lovit un adversar în timpul partidei cu Montreal Impact, de luni seară.

În minutul 40 al întâlnirii din campionatul nord-american, suedezul a fost călcat de un fundaş al gazdelor, Michael Petrasso, după care l-a lovit peste ureche pe adversarul său. Arbitrul nu a observat incidentul, dar a putut să-l revadă cu ajutorul tehnologiei video, astfel că Ibrahimovic a primit direct cartonaşul roşu, în timp ce fotbalistul canadian a fost, la rândul său, sancţionat cu cartonaş galben, deşi a părut că gestul său a fost unul involuntar.

Până la final, LA Galaxy a evoluat în inferioritate numerică, dar a reuşit să câştige partida cu scorul de 1-0. Norvegianul Ola Kamara a înscris unicul gol, cu un sfert de oră înainte de final.

În vârstă de 36 de ani, Ibrahimovic joacă la echipa din Los Angeles din martie, atunci când a semnat un contract valabil doi ani.

Afla mai multe despre: ibrahimoviczlatanmls