VIDEO | O nouă victorie importantă pentru FC Argeş. Malele a reuşit o "dublă" în meciul cu Poli Iaşi şi i-a adus pe piteşteni la patru puncte de play-off

FC Argeș

FC Argeş a învins-o, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), pe Politehnica Iaşi, în etapa a XXVI-a a Ligii I.

FC Argeş a intrat serios în lupta pentru calificarea în play-off. Meza Colli a obţinut o lovitură de la 11 metri în minutul şase, iar Malele a deschis scorul cu o execuţie perfectă.

Finalul reprizei i-a aparţinut tot echipei lui Prepeliţă. Brănescu a fost la post la torpila expediată de Şerban. Imediat după pauză, Malele a dublat avantajul cu al zecelea său gol din acest sezon. Iar asaltul a continuat la poarta lui Brănescu.

Goalkeeperul moldovenilor l-a blocat pe Palic, apoi bara l-a salvat la execuţia spectaculoasă a aceluiaşi Malele. Finalul a fost cu emoţii pentru piteşteni. Duranovic a redus din diferenţă, dar golul său nu a fost decât un foc de paie. FC Argeş a urcat pe poziţia a opta, la patru puncte în spatele Academicii Clinceni, ocupanta locului şase, în timp ce Poli Iaşi va încheia şi această etapă pe ultimul loc.

FC Argeş - Poli Iaşi 2-1
Au marcat: Malele (penalty) '7, '47 / Duranovic '88

• FC Argeş: Greab - Tofan, Turda, Maric, N. Muşat - Meza Colli, I. Şerban - Drăghici, A. Palic, C. Dumitru - Malele
  • Poli Iaşi: Brănescu - Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Buşu - R. Popa, Gaitan, D. Flores - A. Stan, Duranovic, A. Calcan

Min. 88 - GOOOOOOL Poli Iaşi! Duranovic reduce din diferenţă pentru oaspeţi

Min. 47 - GOOOOOOL FC Argeş! Malele profită de o greşeală uriaşă din defensiva moldovenilor şi marchează pentru 2-0

Min. 7 - GOOOOOOOL FC Argeş! Start perfect pentru piteşeni, Malele deschide scorul din penalty

Afla mai multe despre: fc arges