VIDEO | O nouă victorie pentru Şumudică. Valerică Găman, autogol incredibil. Budescu a marcat cu o execuţie superbă

Marius Şumudică a obţinut cu Al Shabab o nouă victorie în Arabia Saudită, 3-1 pe tereul lui Al Feiha. Găman a fost autorul unui autogol, în timp ce Budescu a marcat cu o execuţie superbă.

Al Shabab s-a impus cu 3-1 în deplasarea de la Al Feiha, într-o partidă în care Găman şi Budescu au fost titulari. Gazdele au deschis scorul după ce Găman şi-a băgat mingea în poartă, în minutul 47, din careul mic, fără să aibă adversar lângă el. Al Shabab a egalat prin Arthur, în minutul 60.

În minutul 80, Budescu a ieşit la rampă printr-o execuţie care-l caracterizează: gol din lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri. Al Shamrani a stabilit scorul final, printr-un gol marcat în 90+6.

Al Shabab este pe primul loc după primele două etape din Arabia Saudită, cu maximum de puncte.

Afla mai multe despre: marius sumudicavalerica gamanbudescual shabab